Huzursuz Bacak Sendromu Tedavisinde Masajın Etkileri

Huzursuz Bacak Sendromu

Huzursuz Bacak Sendromu Tedavisinde Masajın Etkileri

Huzursuz bacak sendromunun oluşmasına neden olan hastalıklar nelerdir?

Hastalıklara davetiye niteliğinde olan ihmal ve olumsuzluları göz ardı etmemek gerekir. Huzursuz bacak sendromu olarak bilinen bu rahasızlığa neden olan ‘öncü’ hastalıklar aşağıdaki gibidir.

Fibromiyalji,  kas hastalıkları, eklem ağrıları, dolaşım bozuklukları ve şeker hastalığı, nedeniyle ortaya çıkan nöropatik ağrılar; huzursuz bacak sendromunu taklit edebilir.

Huzursuz bacak sendromu için hekimler tarafından ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Yine Hekimler tarafından hastaya verilen düzenli egzersizler ile bu rahatlatıcı hareketlerin tedavi sürecine sağladığı katkıdan faydalanılır.

Özellikle istirahat anlarında ortaya çıkan ve “bacaklarda uyuşma, yanma, iğnelenme, karıncalanma ve ağrı olarak” kendini gösteren nörolojik bir rahatsızlıktır. Benzer rahatsızlıkları duyan kişiler; bilinçsizce manuel terapi ve masaj terapileri alarak hastalığı ilerletmeden, mutlaka bir hekime baş vurmalıdır.

Vücudumuzu tanıdığımızı düşünerek kendi başımıza teşhis koyup, bu yönde yanlış adımlar atmaya meyilliyiz. Bölgesel ağrıların (özellikle orta yaş üstündeyken) mutlaka hekim tarafından muayene edilmesi ve tedavi sürecinin bu yönde atılacak doğru adımla ele alınması gerekir.

Sağlıklı günlerimizde vücudumuzdaki kan dolaşımını düzenlemek, ağrıyı veya kas spazmını azaltmak amacıyla masajdan yararlanabiliriz. Kuşkusuz, dolaşım bozukluğuna karşı (sağlıklı dönemerde) vücudumuza kattığı olumlu etkileri düşününce; düzenli masajın faydası tartışılmaz.

  • Bacaklarınıza yapılacak masaj sizi rahatlatacaktır.
  • Refleksoloji Terapi imkanı sağlayan düzenli masaj, özellikle doğru noktalara uygulanan bası ile olumlu tetikleme yaparak bedenen senkron bir tedavi etkisi göstercektir.
  • Rahasızlığı artıran sebeplerin başında stres gelir, bu dönemde stresten uzak durmaya çalışılmalıdır.

Henüz hastalıklar baş göstermeden önlem almak ve yaşam kalitemizi artırmak elimizde.

Yorumlar


Cellini Chat
Merhaba, güncel fiyatlar ve kampanyalar hakkında size yardımcı olabilirim.