Düzenli Masajın Faydaları

Düzenli Masajın Faydaları

Düzenli Masajın Faydaları

Masaj, günümüzde tamamlayıcı alternatif tıbbın bir parçası olarak düşünülmektedir. Geniş kapsamlı tıbbi koşullar ve durumlar için standart tedavi ile birlikte, masaj koltukları da giderek daha çok rağbet görmektedir. Ameliyat ve diğer komplikasyonlar sonrasında “mutlaka” Doktor tavsiyesi ile düzenli bir masaj programına tabi olmanız, göz ardı edilmemesi gereken diğer bir gerçektir.

Kendi sağlığına özen gösteren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanlarının tercih ettiği masaj koltukları ve diğer masaj ekipmanlarını dikkate aldığımızda; Doktorların evlerinden masaj koltuğunu eksik etmediğine şahit olmaktayız.

Uzmanlar, hastalıkların yüzde doksanının stres ile ilgili olduğunu söylemekte. Yaşlanma üzerindeki olumsuz etkilerin başında kaygı gelmektedir. Her geçen gün daha hızlı bir tempo ile yaşantımızı sürdürdüğümüzü düşününce, kaygıyı ve baskıyı ortadan kaldırmak için ideal çözüler üretmeliyiz. Masaj da şüphesiz stres giderme yöntemlerinin başında gelmektedir.

Masajın faydalarını doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulsa da, bazı çalışmalar masajın aşağıdaki durumlarda mutlak fayda sağladığını belirtmektedir.

  • Kaygı ve endişe durumlarında rahatlama etkisi
  • Sindirim sistemi bozukluklarının giderilmesi
  • Fibromiyalji hastalığında ilaç tedavisine destek olarak uygulanması durumu
  • Baş ağrısı ve migren
  • Stresle ilgili uykusuzluk durumları
  • Myofasyal ağrı sendromları

Belirli koşullar veya hastalıklar için faydaların ötesinde, bazı insanlar genellikle rahatlama hissi ürettiği için masajın keyfini çıkarır. Ancak sağlığımıza katkısını unutmamalı ve spor egzersizlerinde olduğu gibi düzenli alışkanlık haline getirmeliyiz. Süreklilik; etkinin olumlu sonuç doğurması için gereklilik arz eder.

Avantajlarına rağmen masaj, düzenli tıbbi bakımın yerine geçmek anlamına gelmez. Masaj yapmaya çalıştığınızı doktorunuza bildirin ve sahip olduğunuz standart tedavi planlarına uyduğunuzdan emin olun.

Yorumlar


Cellini Chat
Merhaba, güncel fiyatlar ve kampanyalar hakkında size yardımcı olabilirim.